15 Şubat 2015 Pazar

Tanıyordur değil mi?

Dün son anda hemşirenin iyi niyetiyle babamı görebilme şansım oldu. Normalde yoğun bakım için iki hasta yakını sınırı var. "Uzaktan geliyorum 2 dk' cık görebilir miyim? "dedim. Sağ olsun kabul etti. 

Uyutulması için verilen ilaçlardan biri kesilmiş. Gözleri açık tavana bakıyordu. Gerçi bir kapanıyor bir açılıyor yarı uyku durumunda gibiydi. Babacım "ben geldim" dedim boğazım düğümlenerek...Gözlerini kırptı kafasını kaldırmak istedi bana doğru ama imkansızdı. Öylece kaldı yine tavana baktı "İyi olacaksın babacım bak hepimiz dışarıda seni bekliyoruz seni çok seviyoruz. Çabuk iyileş tamam mı? "  dedim elini tutarak. Önce kaşlarını olmaz der gibi kaldırdı "babaa" diyince sonra onay verdi. İyileşmeyi istemiyor gibi davranması beni çok üzdü. O an ki korkumu anlatamam...Daha fazla heyecanlanmasın diye  "ben şimdi gidiyorum yarın yine gelirim tamam mı babacım " dedim gözlerini kırptı , çıktım...

Onu anlayabilmek de çok zor ki. O ruh haliyle neler düşünüyor ya da düşünebiliyor mu? Neler olup bittiğini anlayabiliyor mu ? Hiç bilmiyorum ama arada tanıdık yüzler tanıdık sesler...O da ne kadar tanıdık bilinmez....10 yorum:

Handan dedi ki...

Sevginizi hissediyordur Öziicim, merak etme babalar kolay kolay pes etmez...

Mahmutun güncesi dedi ki...

Geçmiş olsun.
Sağlığına kavuşma ve birlikte yaşama devam etme temennilerimle...

Eslem dedi ki...

çok üzüldüm:(

Defne Soysal dedi ki...

Canım Allah bu güçlüklerin üstesinden gelmek için güç versin size. Bazen ellerimiz kollarımız bağlı kalır, duadan ve umuttan başka elimizden birşey gelmez.
İnancını kaybetme. Güçlü olmak gerekir böyle zamanlarda. Sabır sabır inşallah ötesi güzel gelir Özicim

özii dedi ki...

** Handanım güçlü olmalı evet ..Sadece hayır diyemediği sevgini gücü bunu hissediyorumm...

özii dedi ki...

** Mahmut çok teşekkür ederim...

özii dedi ki...

** Eslem cim çok zor canım çok zor...
Hayatın bir gerçeği tamam kabul ediyorum ama yaşamak ağır geliyor..

özii dedi ki...

** Defnecim zaten insanı üzende elinden bir şey gelememesi ...Orada öylece yatıyor ve sevgini duanı vermekten başka yapılacak bir şey yok :(

sezer eser perker dedi ki...

Biz de yaşadık o günleri. Aklıma geldi şimdi yine:(
Allah kolaylık versin, acil şifalar diliyorum.

özii dedi ki...

* Sezer eser Amin canım teşekkürler...